Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense


Apple Watch 7
در مقابل Fitbit Sense: کدام ساعت هوشمند برای شما مناسب است؟

آیا Apple Watch 7 یا Fitbit Sense بهترین ساعت هوشمند برای شماست؟

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense
Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense

 

 

اپل واچ به دلایلی بزرگ‌ترین نام در پوشیدنی‌ها است، و آخرین اپل واچ 7 ناامیدکننده نیست، اما راه‌حل مناسبی برای همه نیست، و Fitbit Sense یکی از جذاب‌ترین چالش‌هایی است که در سال‌های اخیر دیده‌ایم.

اپل واچ 7 چند پیشرفت قابل توجه در طراحی داشته است، اما نسبت به ویژگی های خود راضی باقی مانده است. Fitbit Sense ممکن است بتواند از این موضوع استفاده کند زیرا مجموعه ای قوی از حسگرهای ردیابی سلامت و تناسب اندام را ارائه می دهد و با قیمت مقرون به صرفه تری عرضه می شود.

Fitbit Sense و Apple Watch 7 امسال 4.5 ستاره و جایزه Editor’s Choice را از ما به دست آوردند، اینها هر دو ساعت های هوشمند عالی هستند، اما راهنمای ما به شما کمک می کند نه تنها بهترین را پیدا کنید، بلکه برای شما بهترین است.

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: قیمت و ارزش

اپل واچ 7 از 399 دلار برای مدل 41 میلی متری که فقط GPS دارد شروع می شود. ارتقاء به مدل بزرگتر 45 میلی متری آن را به 429 دلار می رساند و افزودن اتصال سلولی به هر کدام 100 دلار اضافی است. این قیمت‌ها برای مدل آلومینیومی با یکی از بند‌های ساعت استاندارد است. ارتقاء باندها یا انتقال به اپل واچ فولادی ضد زنگ می تواند آن را تا 799 دلار افزایش دهد.

 Fitbit Sense تنها در یک پیکربندی با قیمت 299 دلار با سه گزینه رنگ مختلف عرضه می شود. راه حل یک اندازه برای همه، تا زمانی که با اندازه مناسب هستید، آن را ساده تر می کند، و شامل دو بند برای قرار دادن اندازه های مختلف مچ است.

Fitbit Sense یک مزیت واضح دارد و همچنین بیشتر از Apple Watch 7 تخفیف داده می شود. اندازه گیری ارزش پیشنهادی کمی دشوارتر است زیرا مطمئناً می توانید کارهای بیشتری با Apple Watch انجام دهید، همانطور که بعداً به آن خواهیم پرداخت، اما Fitbit Sense برنده اینجا برای اکثر کاربران.

برنده: Fitbit Sense

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: طراحی 

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense
Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense

شایعه طراحی مجدد اصلی اپل واچ 7 اتفاق نیفتاد، اما حرکت به سمت نمایشگر کمی بزرگتر قابل توجه است. اپل این تغییرات را با لبه‌های گردتر نشان می‌دهد که ترکیبی یکپارچه از صفحه نمایش و ساعت را ایجاد می‌کند. سایز ساعت نیز به طرز ماهرانه‌ای افزایش یافته است تا نمایشگر بزرگ‌تر را در خود جای دهد.

این یک تغییر کوچک است اما به دور از نامحسوس بودن است و آنچه را که من تصور می‌کنم شکل نهایی این طراحی خاص است، ارائه می‌کند. در غیر این صورت، تاج دیجیتال برای ناوبری و یک دکمه در سمت راست ساعت برای کمک به ناوبری یکسان است. مکانیسم نوار نیز ثابت می ماند، بنابراین می توانید همچنان از باندهای اپل واچ قدیمی خود استفاده کرده و آنها را به راحتی تعویض کنید.

قاب آلومینیومی Apple Watch 7 در پنج رنگ Midnight، Starlight، سبز، آبی و (محصول) قرمز موجود است. در حالی که سه مورد آخر به خودی خود توضیح می دهند، Midnight یک رنگ مشکی مایل به آبی و Starlight یک سایه نقره ای کرمی است. مدل های فولادی ضد زنگ به چهار رنگ نقره ای، طلایی، گرافیت و مشکی فضایی کاهش می یابد.

دوام دوباره برای اپل واچ 7 بهبود یافته است. هنوز هم تا 50 متر درجه ضد شنا ارائه می دهد اما مقاومت در برابر گرد و غبار IP6X را اضافه می کند. اپل ادعا می کند که کریستال جلویی قوی تر و مقاوم تر در برابر ترک است. من هنوز هم هر زمان که اپل واچ با هر چیزی تماس پیدا می کند، گیج می شوم، اما هنوز علامتی روی آن ندیده ام.

Fitbit Sense منعکس کننده تکامل طراحی مربع گرد است که Fitbit Versa در سال 2018 معرفی کرد. این به ناچار مقایسه هایی را با ساعت اپل انجام می دهد، که از آنجایی که با تناسب و ظاهر پوشیدنی محبوب اپل مطابقت دارد اما جزئیات منحصر به فرد کافی برای ایستادن دارد، یک تحسین است. به تنهایی

مدل طلای نرم دارای یک نوار طلایی بسیار بازتابنده است که در قاب صفحه نمایش قرار گرفته است. این کار جای خود را به یک روکش طلایی مات در پایین ساعت می دهد. یک نوار آنتن طلایی نازک این دو را برای اتصال بهتر تقسیم می کند که بدنه استیل ضد زنگ ساعت ممکن است مانع از آن شود. اگر مدل نقره ای یا گرافیتی را انتخاب کنید، جلوه ظریف تری دارد.

Fitbit Sense بدون دکمه به نظر می رسد، اما دارای یک فرورفتگی جزئی در سمت چپ است: یک دکمه خازنی که می تواند نمایشگر را روشن یا خاموش کند. یک فشار طولانی می‌تواند یک اقدام سفارشی مانند بالا کشیدن دستیار Google یا الکسا را ​​آغاز کند. من یک دکمه واقعی را ترجیح می‌دهم، زیرا فعال کردن آن می‌تواند مشکل باشد، اما تکیه بر صفحه لمسی راحت‌ترین کار است.

Fitbit Sense تا عمق 50 متری (164 فوت) در برابر آب مقاوم است و به طور طبیعی از شنا کردن پشتیبانی می کند. مانند اپل واچ، احساس می‌کنم وقتی گاه به گاه از لبه میز یا در ماشین می‌چسبم به Fitbit Sense آسیب می‌زنم، اما هنوز خراش روی آن ندیده‌ام.

شما به راحتی می توانید باندها را در Fitbit Sense تعویض کنید. آن را با یک نوار بزرگ و کوچک بی نهایت، یک لاستیک نرم لمسی راحت ارائه می شود. این یک گزینه همه منظوره خوب است، اما اگر می خواهید ظاهر متفاوتی داشته باشید، صدها طرح در دسترس است.

در حالی که زیبایی بین این دو یک شست و شو است، تاج دیجیتال و دکمه فیزیکی روی اپل واچ به دلیل کاربردشان، ترازو را برای من بالا می برد.

برنده: اپل واچ 7

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: نمایشگر 

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense
Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense

این به‌روزرسانی بزرگ برای اپل واچ 7 است، و در حالی که واکنش اولیه ممکن است نادیده گرفتن آن باشد، کاهش 40 درصدی قاب و افزایش 20 درصدی اندازه نمایشگر اپل واچ 6 به‌روزرسانی‌های متحول کننده هستند. صفحه نمایش 1.9 اینچی جدید در مدل 45 میلی متری به طور قابل توجهی بر قابلیت استفاده تأثیر می گذارد و حرکت در ساعت و مصرف محتوای قابل مشاهده روی آن را آسان تر می کند.

در حالی که قبلاً صفحه‌کلیدهای شخص ثالث برای اپل واچ وجود داشت، برای من تصوری مضحک به نظر می‌رسید. با این حال، اکنون می‌توانم به راحتی پیامی را روی ساعت اپل بکشم، زمانی که استفاده از سیری غیرعملی است. کیفیت صفحه نمایش بهتر از همیشه است و اپل ادعا می کند حداکثر روشنایی 1000 نیت است. مطمئناً خواندن آن در هر شرایط نوری آسان است، چه این درست باشد یا نه.

Fitbit Sense با ادعای روشنایی 1000 نیت مطابقت دارد، و باز هم تمایل دارم آنها را باور کنم زیرا هرگز در خواندن صفحه نمایش با مشکلی مواجه نشده ام. با این حال، اندازه آن به طور قابل توجهی کوچکتر است و 1.58 اینچ است و از نظر اندازه به صفحه نمایش اپل واچ 3 نزدیکتر است. با این حال، مانند اپل واچ 7 لبه به لبه اجرا می‌شود و علیرغم اندازه کوچک‌تر، ناوبری آن را آسان می‌کند.

در حالی که من صفحه نمایش بزرگتر اپل واچ را ترجیح می دهم، فکر می کنم Fitbit با Sense به یک راه حل یکسان دست یافته است، بنابراین من این دسته را قرعه کشی می نامم.

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: ردیابی سلامت  

Apple Watch 7 و Fitbit Sense دارای مجموعه ای از حسگرهای تقریباً یکسان برای ردیابی سلامت هستند. آنها همچنین یکی از قوی‌ترین ساعت‌های هوشمند ردیاب سلامت در بازار هستند، بنابراین این یک مقایسه قوی است.

هر دو ساعت دارای یک سنسور ECG هستند که دارای تاییدیه FDA برای نظارت بر قلب شما از نظر علائم فیبریلاسیون دهلیزی (AFib)، یک بی نظمی ریتم قلب است که می تواند نشانه یک بیماری جدی سلامتی باشد. هر دو از ردیابی ضربان قلب اولیه نیز پشتیبانی می‌کنند، که برای ردیابی سلامت و ردیابی تناسب اندام مفید است، اگر به دنبال ماندن در یک منطقه ضربان قلب خاص هستید.

یکی دیگر از سنسورهای قابل توجه برای هر دو ساعت، مانیتورینگ SpO2 است که سطح اکسیژن خون شما را اندازه گیری می کند. برخلاف ECG، این مورد در هیچ یک از ساعت‌ها مورد تایید FDA نیست، زیرا سنسور بازتابی که هر کدام استفاده می‌کنند به اندازه سنسورهای انتقال دهنده مورد استفاده توسط متخصصان پزشکی قابل اعتماد نیست. اگر افت قابل توجهی در سطح SpO2 شما همراه با علائم دیگر را تشخیص دهد، همچنان می تواند یک حسگر نجات دهنده باشد.

Fitbit Sense چند حسگر منحصر به فرد را با یک سنسور دمای پوست و یک حسگر فعالیت الکترودرمال (EDA) وارد بازی می کند. اولی سعی می کند به یک تصویر کلی سلامت کمک کند، در حالی که دومی سعی می کند سطح استرس شما را تشخیص دهد.

در حالی که حسگرهای اضافی در Fitbit Sense جالب هستند، ویژگی‌های سلامت اصلی هر کدام بسیار نزدیک است، و اپل با یکپارچه‌سازی برنامه‌های خود مزایایی دارد که اطلاعات شما را به راحتی به ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ارائه می‌دهد، بنابراین من این را یک قرعه‌کشی می‌نامم.

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: ردیابی تناسب اندام

ما از ردیابی گام های ساده راه درازی را پیموده ایم، و در حالی که هر دو اپل واچ 7 و فیت بیت سنس، البته، ردیابی گام را پوشش می دهند، داده های بسیار بیشتری در دسترس است.

اپل واچ 7 تا 17 دسته تمرینی متمایز را پشتیبانی می کند تا داده ها را با دقت بیشتری متناسب با فعالیت خاص شما ارائه دهد، در حالی که Fitbit Sense در مجموع از 20 دسته تمرینی برخوردار است. اینها به ساعت‌ها اجازه می‌دهد تا کالری سوزی را به همراه معیارهای مربوط به فعالیت مانند سرعت، مسافت یا دور زدن با دقت بیشتری اندازه‌گیری کنند.

هر دو اپل واچ 7 و فیت بیت سنس به GPS داخلی همراه با شتاب سنج ها و ژیروسکوپ ها برای تشخیص آنچه انجام می دهید و میزان مسافت و سرعتی که در حال سفر هستید متکی هستند. هر کدام به طور خودکار می توانند تشخیص دهند که آیا تمرین می کنید و شروع به ضبط آن کنید، اما اگر خودتان ضبط تمرین را فعال کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: ویژگی‌های ساعت هوشمند

در حالی که نظارت بر تناسب اندام و سلامتی بین این دو تقریباً یکسان است، فکر نمی‌کنم با گفتن اینکه اپل واچ بهترین ساعت هوشمند است، همه چیز را برای کسی خراب کنم. اپل واچ در طول سال‌ها بر سلامت و تناسب اندام متمرکز بود، اما با طیف گسترده‌تری از ویژگی‌ها شروع شد و هنوز هم برنامه‌ها و ادغام‌هایی را ارائه می‌دهد که فیت‌بیت شروع به لمس آن‌ها نکرده است.

این شامل ابزارهای قدرتمند اتوماسیون خانگی است که به شما امکان می دهد خانه خود را از مچ دست خود مدیریت کنید. یک برنامه جدید و قوی Photos برای مشاهده و اشتراک گذاری عکس ها و خاطرات مورد علاقه شما. انواع گزینه های وارد کردن متن برای پیام رسانی با دیکته، Scribble، Siri یا صفحه کلید.

Fitbit Sense برخی از این ویژگی ها را دارد. تماس‌ها را مستقیماً از ساعت از طریق بلوتوث پشتیبانی می‌کند و شامل پشتیبانی Google Assistant یا Alexa می‌شود. Fitbit Pay تقریباً همان مدیریت پرداخت و کارت عضویت را مانند Apple Pay و Apple Wallet ارائه می دهد.

هر دوی آنها همچنین در مدیریت اعلان‌ها ماهر هستند، بنابراین می‌توانید آنچه را که روی تلفنتان اتفاق می‌افتد بدون نیاز به برداشتن آن، تریاژ کنید.

اگر به اصول اولیه مانند اعلان‌ها و برخی پیام‌های سبک پایبند هستید، هر کدام از ساعت‌های هوشمند به خوبی به شما خدمات می‌دهند، اما اپل واچ 7 توانایی کارهای بسیار بیشتری را دارد.

برنده: اپل واچ 7

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense: عمر باتری و شارژ

Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense
Apple Watch 7 در مقابل Fitbit Sense

Fitbit با این دسته با حداکثر شش روز عمر باتری با یک بار شارژ بسته به تنظیمات و میزان استفاده شما کار می کند. از بین بردن اپل واچ در یک روز دشوار است، اما می توان آن را انجام داد، و گذراندن آن یک روز دوم کامل حتی با استفاده کم تقریباً غیرممکن است.

در زمان من با Fitbit Sense، سریع‌ترین زمانی که می‌توانستم آن را از بین ببرم سه روز بود و آن هم با ساعت‌ها استفاده مداوم از GPS برای دویدن در فضای باز و فعال کردن نمایشگر همیشه روشن. من توانستم

هر دو ساعت از شارژ بی‌سیم مغناطیسی پشتیبانی می‌کنند و شارژ کامل هر دو به یک ساعت نیاز دارد. این یک پیشرفت چشمگیر برای اپل است، تقریباً 33٪ سریعتر از Apple Watch 6، که تفاوت معنی داری ایجاد می کند. من معمولاً اپل واچ 7 را در حالی که صبح آماده می‌شدم شارژ می‌کردم و این برای گذراندن یک روز کامل کافی بود. اگر به ردیابی خواب اهمیتی نمی دهید و می توانید هر شب آن را روی شارژر قرار دهید، این کمتر مهم است.

این دسته یک دسته آسان است. اگر از ایده دستگاه دیگری برای شارژ هر روز متنفر هستید، پس با Fitbit Sense بروید، فقط باید یک یا دو بار در هفته نگران آن باشید.

برنده: Fitbit Sense

برنده کلی: اپل واچ 7

این ممکن است نزدیکترین پایانی باشد که تا به حال در یک دستگاه رو به رو شده ام. در نهایت اپل واچ 7 دستگاه برتر است، اما این مطمئنا برای هر کاربری صادق نیست.

اگر قبلاً کاربر آیفون نیستید، اپل واچ 7 به تعویض نیاز دارد که پیشنهاد گران قیمتی است. شارژ روزانه یکی دیگر از سفارش‌های بلند است و اگر فراموش کنید و در نهایت یک ساعت مرده روی مچ خود داشته باشید می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد.

با این اوصاف، اپل واچ سهولت استفاده و سطحی از سخت افزار را ارائه می دهد که Fitbit Sense با وجود تناسب و پرداخت عالی با آن مطابقت ندارد. پشتیبانی نرم‌افزاری و پیشرفت‌های مداوم اپل در پلتفرم watchOS نیز نباید کم‌فروش شوند. Fitbit Sense در آنجا در وضعیت مخاطره آمیزی قرار دارد زیرا شرکت متعلق به Google ممکن است در آینده نیاز به استفاده از Wear OS داشته باشد و مشخص نیست که با سخت افزار موجود چه اتفاقی خواهد افتاد.

اگر یک کاربر خوشحال اندرویدی هستید یا می خواهید یک دستگاه ساده برای ردیابی سلامت و تناسب اندام داشته باشید، Fitbit Sense امروز بهترین انتخاب برای شماست. این همه پایه ها در آن مناطقی را که اپل واچ 7 با قیمت مقرون به صرفه تری انجام می دهد، پوشش می دهد، به خصوص اگر منتظر یکی از فروش های زیاد باشید.

اگر قبلاً صاحب یک آیفون هستید و می‌خواهید دستگاهی بی‌نقص به آن اکوسیستم متصل شود و در عین حال بهترین ردیابی سلامت و تناسب اندام را نیز ارائه دهد، اپل واچ ۷ ارزش قیمت بالای آن را دارد.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *